از "وام خرید منزل" تا "وام رهن اجاره منزل"

چند سال پیش - حدود 5 سال - پیش رفتم بانک مسکن حساب باز کردم ، گفتم یک روزی خواستم خونه بخرم یک وام باشه که بتونم خونه بهتری بخرم ، با حساب کتاب ها و گفتن 100 نوع فرمول - بخونید بامبول - که اینجوری پول میدن و نمیدن حساب را باز کردم !

در راه برگشت به خونه که داشتم پیاده میرفتم زنگ زدم به بابا و ازش پرسیدم بابا فلان سال اجاره چقدر بوده و الان چقدره ؟
بابا مبلغی که گفت را حسابش را کردم دیدم حدود 25 برابر شده و طی این 4-5 سال اخیر که مهرورزی همه جای کشور را فرا گرفته تقریبا 3 برابر شده !

خلاصه حساب کتاب کردم دیدم 10 سال دیگه که اون وام حدود 20 میلیونی را که برای خرید منزل میدن باید 4-5 میلیون هم بزاریم روش و تقدیم صاحبخونه محترم برای اجاره یک ماه کنیم ، اگر هم بخوام خونه بخرم باید برم دورقوزآباد سفلی که هنوز آب و گاز و برق و تلفن نداره و باید با سگ ها همسایه بشیم خونه بخرم !

حالا دیگه خود بانک مسکن هم متوجه شده که این وام ها دردی از کسی دوا نمیکنه و دیگه تبلیغ خاصی برای خانه دار شدن شما نمیکنه و دیگه باید کم کم برن به سمت وام رهن منزل و وام خرید منزل را به وام رهن اجاره منزل تغییر بدن !

واقعا چی داره میگذره که زمین و ملک و خونه اینجوری داره رشد میکنه ؟
چرا بقیه شهرها اینقدر دور افتاده و محروم هستند که مثلا فناوری که باهاش سر و کار داریم فقط توی 2-3 تا شهر باشه !

من خودم اگر روزی بخوام ایران زندگی کنم دوست دارم برم یک شهر کوچیک زندگی کنم که شلوغی شهرهای بزرگ را نداشته باشه ولی میبینم اگر برم شهر کوچیک تر واقعا هیچی برای زندگی مساعد نیست حتی اینترنت پر سرعتی ندارم که بتونم باهاش کار کنم و مثلا دفترم را فلان شهر مستقر کنم و به ناچار مجبورم به سمت شهرهای بزرگتر برم ، این موضوع زندگی بسیا مفصل و انشالله بعدا بهش میپردازم .

در آخر اینکه دلتون را وام خرید منزل و غیره خوش نکنید که باید برین کارتن خواب بشین

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر