عادل خان فردوسی پور اینترنت سالهاست که ابداع شده است استفاده کنید !

یکی از بزرگترین معضلاتی که هم اکنون گریبان گیر برخی از خبرنگاران و مجریان و اهل رسانه شده است بی سوادی فناوری اطلاعات است . بارها و بارها پیش آمده است که خبرنگاران بدون هیچ تحقیقی خبری را منتشر میکنند  !

دوشنبه شب عادل فردوسی پور که میشه از وی به عنوان پدر خط کش و قضاوت ایران نامبرد و همیشه طبق عادت دیرینه تا فیها خالدون هر چیزی را تا درنیاورد ول کن ماجرا نیست یک ایمیل از یکی از بینندگان خوند مبنی بر اینکه :
یکی از بینندگان گلایه کردن که چرا در زمانی که هیچ لژیونری از ایران در اروپا نیست چرا برنامه نود اخبار موفقیت های بهشاد یاورزاده در باشگاه دی استرادا اسلواکی را منعکس نمی نماید و بهشاد یاورزاده یکی از موفق ترین بازیکنان دی استرادا بوده و گل های حساسی زده و ...
نمیدانم واقعا آیا عادل فردوسی پور از وجود پدیده ای به نام اینترنت اطلاع دارد یا خیر ، تحقیق در مورد این خبر تنها با جستجوی اسم بهشاد یاورزاده و رسیدن به سایت دی استرادا امکان پذیر بود ، وقتی به سایت باشگاه مراجعه میکنیم و به صفحه ی اسامی بازیکنان باشگاه مراجعه میکنیم با تصویر و اطلاعات زیر روبرو میشویم !
در این صفحه نام بهشاد یاورزاده در لیست بازیکنان جدا شده یا اخراج شده باشگاه قرار دارد و وی تنها در 6 بازی به مدت 228 دقیقه یعنی میانگین حدودا 30 دقیقه در هر بازی حضور داشته و فقط یک گل به ثمر رسانده است !


و بعد کمی بیشتر جستجو میکنیم به خبر امروز فارس نیوز میرسیم که در آن نوشته شده است :
همچنين رحمان رضايي و بهشاد ياورزاده نيز در تمرينات حضور دارند و هر كدام از اين بازيكنان مورد تاييد حميد عليدوستي سرمربي تيم قرار بگيرند با آنها قرارداد امضا خواهد شد.
 بله ‍! آقای بهشاد یاورزاده اصلا در باشگاه دی استرادا نیست و در باشگاه پیکان قزوین در حال انجام تست برای عقد قرارداد هستند !

واقعا آیا جستجو کردن در مورد صحت و سقم یک خبر برای پخش در برنامه ی پرطرفداری مانند نود اینقدر وقت گیر هست که بدون تحقیق در مورد اصل خبر یک خبر را منتشر کنند ؟

عادل خان فردوسی پور پدیده ای به نام اینترنت سالهاست ابداع شده و موتروهای جستجویی نظیر گوگل و بینگ و غیره هم برای جستجو در اختیار کاربران قرار گرفته است !

پی نوشت : تلاش من برای باز کردن ایران سیما سرانجامی نداشت و موفق نشدم از این خبر تصویری بزارم

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر