فوتبال توپ پلاستیکی و دو تکه آجر نیست

دوران راهنمایی معلم ورزش کلاس سوم همه را ردیف کرد و گفت هر کسی رشته اش را انتخاب کنه خب خیلی ها فوتبال را انتخاب کردن و اندکی هم والیبال و اندکی هم بسکتبال و چند نفر بدمینتون و ۲ نفر هم پینگ پنگ را انتخاب کردن، در همین هنگام بود که معلم ورزش خطاب به کسانی که فوتبال را انتخاب کردن نطق بلندی ایراد کرد بدین مضمون:
شما هیچ کدوم اتون از ورزش هیچی نمیدونید، شما چون فوتبال را میشه با یک توپ و دو تا آجر بازی و همیشه و هر جایی حتی توی خونه بازی کرد انتخاب میکنید و اصلا ورزش های دیگه را درک نمیکنید و ...
منم اون زمان تازه فوتبال حرفه ای را شروع کرده بودم و خیلی بهم برخورد بلند شدم و گفتم :
ببخشید ولی اینجوری هم نیست، ما توی حیاط مدرسه پینگ پنگ با کف دست بازی میکنیم و روی زمین خط میکشیم فقط یک توپ نیاز داریم، به دیوار بازی میکنیم میشه اسکواش ! برای والیبال هم توی خونه امون با کاموا یک نخ میکشیم از این سر اتاق به اون سر و با کاموا بازی میکنیم، برای بسکتبال هم دو تا سطل ماست میزاریم روی سر کمد و با یک توپ بادی - لاستیکی - بازی میکنیم !
معلم ورزش حرص اش گرفت و گفت بشین باغستانی اظهار فضل نکن و تا آخر سال هم باهام چپ افتاد


الان اوضاع فوتبال ایران هم همین طور شده هر کسی از هر جایی میرسه فکر میکنه چون میشینه پای فوتبال و تخمه میشکنه میتونه وارد عرصه فوتبال بشه، هر کسی فکر میکنه با داشتن کمی اطلاعات فوتبالی میتونه سرپرست یا مدیر بشه، ولی باور کنید این اتفاقات فقط توی ایران میافته ، فوتبال در تمام دنیا به صورت علمی و آکادمیک داره دنبال میشه، از مدرسه فوتبال تا آکادمی فوتبال و ساختار علمی - مدیریتی فوتبال کاملا تخصصی هست.

آقای رویانیان مدیرعامل پرسپولیس به این دلیل خودش را لایق مدیریت پرسپولیس میدونه که رفته دو بازی توی مادرید - که تازه نمیدونه چه تیمی هم بوده - را تماشا کرده و برنامه نود را ساعت ۱۲ شب به بعد می‌بینه !
آقای رسولی نژاد هیئت مدیره استقلال به این دلیل خودش را لایق عضویت در هیئت مدیره میدونه که توی مجلس ششم در مورد دلایل حذف تیم ملی نوجوانان دقایقی صحبت کرده !
آقای فروزنده دهکردی به این دلیل خودش را لایق ریاست هیئت مدیره پرسپولیس میدونه که بازی های فوتبال را میبینه و میتونه اطلاعاتی راجع به تیم ملی و استقلال و پرسپولیس بده !
شاهکار اخیر هم آقای بصیرت چون ۲۸ سال به سپاهان خدمت کرده خودش را لایق این میدونه ۱۰ میلیارد سرمایه و دو سال وقت یک باشگاه و ۵۰-۶۰ بازیکن و دو سرمربی را به خاطر بی مبالاتی و عدم کفایت خودش نابود کنه و سپاهان بازی بسیار مهم با السد در ۱/۴ نهایی جام باشگاه های آسیا را ۳-۰ بازنده اعلام بشه !

خب با این توصیف که از بچه ۱۰-۱۲ ساله میتونه این مسئولیت ها را به عهده بگیره !
منم که هر هفته میرم ورزشگاه بازی های فوتبال را میبینم و تموم لیگ های فوتبال را دنبال میکنه و مطلب مینویسم و اظهار نظر میکنم باید رئیس فیفا بشم !

اینها که دلیل منطقی برای ورود به فوتبال نیست، فوتبال علم هست هم بازی فوتبال و هم مدیریتش، فوتبال زمین چمن اش ۲-۳ تا مهندس داره، فوتبال مدیریت ورزشگاه و باشگاه ورزشی علم هست و تحصیلات آکادمیک داره، فوتبال زمین خاکی و یک توپ پلاستیکی و دو تا آجر برای دروازه نیست !

۲ نظر:

Hosein گفت...

ای آقا ...اینا معلوم نیست واقعا به این حرفهایی که میزنن اعتقاد دارن یا خودشون هم میدونن دارن چرت و پرت می گن...
اگه از سر مسخره بازی باشه که ما به این ملت که همه چی رو شوخی گرفته، عادت داریم.
ولی اگه جدی دارن می گن، در حقیقت به شعور 70 80 ملیون آدم منهای خودشون دارن توهین می کنن.

امیرمسعود گفت...

تو هم از اصفهانی؟! خوبه.
فوتبال که هیچی. بقیه چیزامون هم همینطوری شده...

ارسال یک نظر